Przygodę w słonecznej Italii zaczęłam niedawno. Już pierwszego dnia zakochałam się w tym kraju. Swoją miłością chciałabym zarazić wszystkich. Podczas mojej podróży odwiedziłam kilka miejsc, ale jedno zapamiętałam szczególnie.

Wenecja!

Czy wiecie, że miasto jest położone na 118 wysepkach, a same budynki zostały wzniesione na drewnianych palach? Wenecja często walczy z powodziami, plac św. Marka jest zalewany podobno kilkanaście razy w roku. Cała historia tego miasta jest dostępna w wielu przewodnikach turystycznych, zachęcam do ich lektury.

Wenecja to plątanina wąskich uliczek i kanałów. Jadąc tam należy pamiętać, że całe miasto ma ograniczone możliwości komunikacji. Poruszanie jest możliwe tramwajami wodnymi, gondolą oraz pieszo. Zapomnijcie o samochodzie czy nawet rowerze, zwłaszcza podczas sezonu. Wenecję odwiedza duża liczba turystów. Do samego miasta zabierz aparat i dodatkowy nośnik pamięci, tam nie da się powstrzymać przed nierobieniem zdjęć. Ceny w mieście są większe niż w innych regionach kraju. Jeśli postanowisz kupić coś na straganie ulicznym, targuj się. Handlarze często starają się naciągnąć turystów. Jeśli negocjacje nie przynoszą skutków, podziękuj, oddal się, policz do 3… często usłyszysz wołanie. Jeśli będzie inaczej, nie martw się. Za 20 metrów będzie następny stragan z podobnym towarem. Sam dojazd do Wenecji jest bardzo dobry, turyści mają kilka możliwości takich jak FlixBus, BlaBlaCar (popularne również wśród Włochów) oraz koleje.

Dużym zaskoczeniem we Włoszech było dla mnie tzw. coperto, czyli opłata za obsługę, nakrycie stołu, wstęp do restauracji… Nawet jeśli nie byłam zadowolona z obsługi w danym lokalu, coperto było wliczone do rachunku. Co kraj to obyczaj.

 

wenecja podróż razem z womanly

Dla par czy świeżych małżonków to kuszący cel na romantyczną podróż. Urokliwe budynki, przytulne restauracje czy pływanie gondolą… Ach! Można poczuć się jak w filmie. Gdyby nie tysiące turystów robiących zdjęcia. Jeśli planujesz wyjazd do Wenecji, wybierze się tam na przełomie maja i czerwca. Turystów jest mniej, kanały są jeszcze czyste, a ceny noclegi w normie. Zostań na dłużej niż jeden dzień. Ciesz się wyjazdem i tajemniczą atmosferą tego miejsca.

W Wenecji znajdziesz najstarszą włoską kawiarnię Caffè Florian. Wśród miejsc wartych zobaczenia jest wyspa Lido z piękną publiczną plażą. Sama wyspa jest bardzo zadbana, więc przyjemnością jest spacer ulicami tej niezwykłej dzielnicy. Woda Adriatyku jest ciepła, zachęca do długich kąpieli, a na plaży znajdziesz duużo muszelek. Jestem przeogromnie szczęśliwa, że znalazłam czas na zobaczenie tak niezwykłego miasta. Tobie też polecam podróż do Wenecji.

Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Wenecji?

Wyspa Lido (spacer ulicą Granviale Santa Maria Elisabetta oraz Via Sandro Gallo oraz plaża publiczna)

Plac św. Marka

Most Rialto

Niewielki kościół Chiesa dei Santi Geremia e Lucia

Santa Maria Della Salute

Palazzo Ducale

Most Westchnień (Ponte Dei Sospiri)

Canal Grande

Wyspa Murano

Kanały i uliczki

 
podróż do Wenecji by womanly.pl
womanly venice travel
wenecja podróż kanały w wenecji
kilka dni w Wenecji