Dlaczego wszystkie kobiety są piękne?

Ostatnio coraz częściej zastanawiam się w czym kryje się nasze kobiece piękno. Nie mam na myśli cech fizycznych, ponieważ one wydają się oczywiste. Zastanawiam się nad cechami naszej osobowości. Co kochają w nas mężczyźni nawet po kilkunastu latach związku? O czym warto pamiętać gdy zaczniemy narzekać na pierwsze zmarszczki czy dodatkowe kilogramy? Przedstawię krótko kilka cech, które są typowe dla naszej płci.

Delikatność i emocjonalność

Ta cecha przejawia się w uczuciach. Mamy w sobie dużo empatii i wrażliwości. Nasze uczucia są silniejsze, przez co jesteśmy bardziej delikatne. Łatwo nas zranić, łatwo nam sprawić przyjemność. Małe drobiazgi potrafią poprawić nam humor na cały dzień lub go zepsuć. Ta emocjonalność sprawia, że jesteśmy bardzo kobiece.

Szczerość i dyskrecja

Nie potrafimy długo ukrywać prawdziwych uczuć. Bardzo się staramy przybierać maskę obojętności jednak na krótko. Mówimy szczerze co nam się podoba, a co nie. Często nie owijamy w bawełnę. Z drugiej zaś strony potrafimy być taktowne. Jesteśmy najlepszymi strażniczkami sekretów, ponieważ łatwo nam zaufać.

Troska

Często słyszymy, że martwimy się jak matki. Naszych partnerów drażnią słowa: „Ubierz się cieplej”. To nic innego jak troska. Nie potrafimy przestać. Ona jest w nas i nic na to nie poradzimy. Wyssałyśmy ją wraz z mlekiem od naszych mam. A chociaż matkowanie denerwuje naszych mężczyzn, z drugiej strony im się to podoba. Wolą przecierpieć, niż wcale tej troski nie odczuwać.

Organizacja i chaos

Jesteśmy najlepszymi organizatorkami, aczkolwiek bałagan w naszej torebce może temu przeczyć. Przygotowane na wszystko, w każdej sytuacji. Niestraszne nam są wyzwania stawiane na naszej drodze. Randka, przyjęcie, ślub, obiad z rodzicami? Ze wszystkim sobie poradzimy

Odwaga

No dobra, może boimy się histerycznie pająków, ale to jest urocze. Jednak mimo fobii jesteśmy bardzo odważne. Nasz odwaga przejawia się w tym, że mogłybyśmy oddać życie za ukochaną osobę. W tym, że często tracimy swoje zdrowie, żeby zawalczyć o zdrowie innych. Odważnie bronimy tego, co jest nasze. Nie boimy się przeciwności.

Kobiece piękno to nie tylko uroda czy nawet cechy osobowości. To także gesty, uśmiech, sposób w jaki się poruszamy, w jaki patrzymy. Możemy mówić, że mężczyznom jest w życiu łatwiej, ale cieszmy się, że jesteśmy kobietami. Wykorzystujmy naszą kobiecość, pielęgnujmy ją, podkreślajmy w każdym momencie. Nie starajmy się być na siłę kimś kim nie jesteśmy.

Leave a Reply