Gdzie szukać inspiracji? – PINTEREST

Często szukam inspiracji, dlatego moja głowa jest nimi przepełniona. Kilka lat wcześniej szukałam jej wszędzie, przeglądałam czasopisma, czytałam książki, oglądałam TV. Teraz jest o wiele łatwiej. Wystarczy ściągnąć kilka aplikacji na telefon i masz niekończącą się bibliotekę pomysłów. Jak znaleźć inspirację na świetne zdjęcie, dobre jedzenie, DIY? Odpowiedź jest prosta.

PINTEREST

Magazyn wiedzy ludzi z całego świata. Znajdziesz tam multum pomocnych rzeczy. Odnośniki do artykułów, filmów, sklepów online. Nie musisz być ekspertką w szukaniu. Wystarczy wpisać interesującą Cię frazę i voilà! Jeśli jeszcze tam nie byłaś, nie trać czasu. Najlepsze w tym serwisie jest to, że wszystko możesz zapisywać na konto. Zalogowana przez Google lub Facebooka, możesz tworzyć tablicę pomysłów, które będziesz chciała wykorzystać. Jeśli chcesz dodać coś od siebie, to bardzo proste. Stwórz pina. Warto dzielić się wszystkim co wpadnie nam do głowy. Nie bój się spamować, nikt nie będzie na Ciebie zły. Gdy chorujesz na “brak pomysłu”, wejdź w aplikację, jest lekiem na wszystko.

Pinterest to również idealna reklama marki.

Wielokrotnie wracam do tej witryny i nigdy się nie zawodzę. Jest tam wielu użytkowników, wśród których znajdziesz przyszłych czytelników swojego bloga. Możliwość publikacji odnośników do wpisów blogowych pozwala dotrzeć do większego grona odbiorców zainteresowanych treścią, którą tworzysz. Tematyczne tablice uporządkują wszystko na Twoim profilu. Możesz również zapisywać piny innych użytkowników, bez obawy, że gdzieś je zgubisz. Strona pomaga również w poznawaniu ludzi robiących to samo co Ty z różnych zakątków świata. Możesz poprosić o opinię doświadczonego blogera, możesz zapraszać innych do współpracy. Wachlarz możliwości jest przeogromny.

Dużym “minusem” tego portalu jest ilość ciekawych wpisów, które powinno się zobaczyć. Ich liczba rośnie z każdym dniem, niestety człowiek nie ma wystarczająco dużo czasu, żeby zobaczyć je wszystkie, chociaż chciałby. Ułatwia to trochę wyszukiwarka tematów, które mogą być ogólne jak “tatuaż” lub konkretne “tatuaż na rękę damski”. Wyszukiwanie interesujących nas tematów odbywa się w kilku językach, chociaż ja wypróbowałam tylko polski i angielski. Większa liczba wyników oczywiście po angielsku, więc tych, którzy mają problem z tym językiem, zachęcam do odświeżenia słownika.

Tablice, które ja polecam to wszystkie DIY, tablice poświęcone podróżom, ootd, naturalnym kosmetykom oraz w kategorii “blogger”. Wielu informacji o prowadzeniu bloga nauczyłam się właśnie z witryny Pinterest i bardzo dziękuję wszystkim użytkownikom za tak cudowne inspiracje i wskazówki.

ZAINSPIRUJ SIĘ Z PINTEREST!

Zapraszam również do obserwowania mojego profilu, codziennie pojawiają się nowości, więc warto! 🙂

1 comment

Leave a Reply